Subota, 24 Lipanj 2017 20:22

5. Karlovački noćni cener

Napisao/la
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
Disanje na škrge / cilj Disanje na škrge / cilj 3sporta.com

Neke utrke utrke se trče da bi se istrčale, a neke se trče da bi se u njima guštalo. Noćne utrke su posebne. Ne znam ni sam, da li je to zbog toga što sam ja noćni trkač ali te „noćne“ utrke definitivno imaju svoju posebnu draž.

Tako je i Karlovački cener, u ovogodišnjem petom izdanju i pod Vipovim pokroviteljstvom održan 9. lipnja u 20 sati. U 19 sati je održana elitna utrka gdje su se sjatili vrlo brzi (a i ne tako vrlo brzi) trkači te gazili starom karlovačkom jezgrom. Mogu reći da ovaj koncept uopće nije loš. Tamo gdje smo se parkirali, elita je doslovno trčala na metar pa smo im stigli i u dva navrata pljeskati, fućkati, navijati, komentirati (khm!)“(#) i sl. Prijave su prošle bez problema u manjoj kolonici, dobili smo čak i ulaznicu za Aquatiku – veliki slatkovodni akvarij Karlovca što je svakako dobar feature, a ni ostatak startnog paketa nije bio loš. Na svim Franjkovićevim utrkama već standardno imamo dobar izbor majica. Do sad su to bile majice marke Nike, a sad ništa lošija španjolska Joma. Malo movinga, minglanja i eto nas pod startnim lukom. Gužva – ako se ta gomila ljudi može nazvati gužvom. To je bila gužvetina. Užas koliko se ljudi sjatilo u usku uličicu. Stao sam uz svoje trkače i trkačice te čekao oznaku za start.

Ponekad je zbilja problem uhvatiti korak na startu, tako je bilo i sada. Užas. Ostao sam sa Mirjanom, Ivanom i Dajanom iza dok sam gledao kako Filip sa svojim jedva 50 kila prolazi i mimoilazi ekipu kao da stoje na mjestu. Neka, rekao sam sam sebi da mi je cilj ići ispod 50 minuta pa makar to bilo 49. On je grabio ispod 45 očito.

Tri kruga po 3350m zajedno tvore Karlovačkog cenera. Prvi krug sam disao na škrge. Dugo sam se oporavljao od Rijeke. Nešto mi se koljeno (da oprostite na mom francuskom) sjebalo. Kvadovi nisu dobro držali koljeno (jer su bili slabi) i dosta je znalo boljeti i zatezati. To, i distrofija mišića u donjem dijelu leđa … dobitna kombinacija … fizio mi je dao vježbe koje treba raditi, i radio sam ih (časna pionirska), koljeno je sad bolje a testiram ga u Karlovcu. Čak sam i polumaraton na Plitivičkim jezerima zaobišao, samo da što bolje zacijelim.

Prvi krug je prošao dosta slabo po mom ukusu. Andreja Čara, dečka iz Novske kojeg smo sreli prilikom podizanja brojeva, mimoišao sam već na drugom kilometru, dečko je bio ispred svih naših trkača, vrlo brz, agilan – bravo za njega. Garantirano ide oko 40 minuta. Skromnost mu je vrlina očito jer nije otišao na elitnu utrku, a mogao je komotno.

Ono što me zbunilo je ispresjecanost ulica, oštri kutovi pod kojima se trčalo, hrpetina ulica. Iskreno, sva tri kruga koja sam trčao, nisam uspio pohvatati jer ovo nije ona utrka koju sam trčao prije dvije godine. Veća je, može podnijeti daleko više trkača, no da me u trećem krugu ostave i kažu, pronađi put do cilja, pitanje je bih li ga našao. No to i nije minus jer je zbilja gušt trčati po Karlovcu.

Zadnji krug sam zbilja jedva preživio. Grdo je za reći, ali zbog sparine, slabih treninga – odradio sam onako, samo da odradim i da mogu reći – "da, trčao sam cenera ispod 50, popio pivo i pojeo sendvič".
Kasnije je bio odličan štimung, vesela atmosfera, svirali su neki Nipplesi, mogu reći da je izbor muzike bio odličan (bar po meni).

Ono što je odlično za naš klub je to da je ova utrka ušla u kup HUCIPTA te da se učestvovanje na njoj boduje. Zbog toga valja istaknuti i rezultate naše ekipe.
REZULTATI:
1)    Filip Mičević – 61. mjesto među muškima. Vrijeme 44:04. Odlično vrijeme!!
2)    Josip Fabijanić – 148. mjesto. 47:39. Bitno da je ispod 50.
3)    Dajana Melnik – 56. mjesto među ženama s vremenom 51:45. Odlično Dajo!
4)    Ivana Herceg  - 118. mjesto među ženama s vremenom 55:05. Ako se ne varam, prva utrka na 10 kilometara za našu Ivanu – Bravo. Odličan rezultat
5)    Đurđica Škariot – 199. mjesto među ženama s vremenom 59:05. Bravo Đurđa. Đurđi je ova utrka također prva na deset kilometara.
6)    Mirjana Ciboci – 1:00:02 za našu Mirjanu i 217. mjesto. Kvalitetno i rutinski za našu tajnicu kluba.

Uglavnom, Karlovački ceneru, vidimo se i dogodine!

Ps. Zaboravih napisati da je 9. lipnja, 10., 11. i 12. lipnja sve bilo u znaku utrka a mi smo ih pohodili sve. Hvala Bogu pa nas ima!

Pss. Andrej Čar je srokao Karlovački za samo 41 minutu i zauzeo 19. mjesto. Bravo majstore!

Pročitano 1705 puta Poslijednja izmjena dana Subota, 24 Lipanj 2017 20:34

Kalendar UTRKA


 

Osiječki FERIVI polumaraton
01.04.2017.

16. RIJEČKI POLUMARATON
23.04.2017.

14.BROMARA POLUMARATON SLAVONSKI BROD
14.05.2017.

32.PLITVIČKI MARATON
04.06.2017.

5.KARLOVAČKI CENER
09.06.2017.

UTRKA SISAK-TREBARJEVO 15KM
12.06.2017.

NOVSKA RUN
12.8.2017.

22.MEĐUNARODNA ŽUMBERAČKA UTRKA 15 KM SOŠICE
02.09.2017.

3.AURES FEST POLUMARATON POŽEGA 2017
02.09.2017.

23. VARAŽDINSKI POLUMARATON
17.09.2017.

26.ZAGREB MARATON
08.10.2017.

31.POLUMARATON „IVAN STAREK“ ZAGREB
12.11.2017.

 

 

POKROVITELJI KLUBA

 

casopis trcanje
novskain
novela
faber