Škola trčanja

 

DRUGA GENERACIJA

Info

  • Prijave do 20. studenog na email adresu info@aknoga.hr
  • U prijavi navesti: Ime, Prezime, Godine, Mobitel, Email, Dosadašnja iskustva s trčanjem i što očekujete od škole
  • Cijena: 50kn/mjesečno
  • Prvi trening: 5. prosinca 2016. (ponedjeljak) u 18 sati ispred dvorane SŠ Novska
  • Trajanje treninga: cca. 40 minuta

 

Prijavljujem sebe ili se

Dragi naš sugrađanu koji ovo čita iz svoje udobne stolice ili zavaljen u mekani i topli trosjed, kauč ili fotelju. Želiš li se pomaknuti iz te poze koja šteti tvojoj kralježnici? U svakom slučaju, skužio si da je štetna - no ne mičeš se a i kile se skupljaju!? Vrijeme je da se pomakneš prijatelju, naša škola je ponovno IN. Nakon nepune godine dana stanke, vraćamo se kako bi Vas ponovno katapultirali iz udobnog naslonjača trčećim korakom prema Vaših prvih 5km. Možda i do 10, tko zna. Za taj poduhvat će ti trebati 2 mjeseca, možda i malkoc više, ali ne brini - pratit ćemo te u stopu cijelo vrijeme i brinuti da se pri tome ne ozlijediš.

Ako se osjećaš sposobno za trčanje tri puta tjedno uz odličnu ekipu pošalji nam mail i javit ćemo ti se na vrijeme sa svim potrebnim informacijama.

 

Petak, 15 Siječanj 2016 15:50

Predavanje: Trčanje - što činiti a što ne

Napisao/la
Predavanje za prvu generaciju Škole trčanja Predavanje za prvu generaciju Škole trčanja Fotografija: Tamara Josić

Što činiti, a što ne u trčanju, polaznici prve generacije škole trčanja mogli su naučiti iz prve ruke na predavanju koje se odvilo u ugodnim prostorijama Knjižnice i čitaonice “Ante Jagar” Novska.

Nakon 7 tjedana trčanja došao je red da polaznicima objasnimo kako funkcionira ovaj naš mladi klub, izjavio je Filip Mičević, predsjednik, te dodao - Ekipa koja se skupila u našoj školi zbilja daju sve od sebe. Daju se u potpunosti u treninge te na očigled jedva čekaju kad će biti sljedeći. Očito ih je prodrmala endorfinska groznica (smijeh). Isprva, iako kratki intervali naizmjence trčanja i hodanja za njih su bila velika prepreka jer većina od polaznika nije trčala duže od 3 do 4 minute, sad već mogu trčati i 15-20 minuta u komadu. Kroz sljedeća 2 tjedna završit će svoj tečaj gdje će kroz 35 minuta u cijelosti trčati i izvući tih 5km. Stanovnici Uklada i Samara su nas već vjerojatno primjetili kako kružimo njihovim ulicama po noćima. Naravno, koga bude interesiralo, moći će s nama trčati i 10km. Uskoro počinje i trkačka sezona, naši polaznici će dobiti priliku otići s nama na jednu od utrka a oni kojima se to svidi, dobit će priliku da postanu punopravni natjecatelji i na ostalim utrkama koje slijede.

Kratku multimedijalnu prezentaciju o trkačkim mitovima, što činiti a što ne u trčanju održao je Josip Fabijanić, zamjenik predsjednika. Pozorna publika i gomila odličnih pitanja mislim da su dobitna kombinacija za uspješno predavanje, izjavio je.

Riječ je dobio i g. Marijan Cindrić, dragi gost iz Ilove. Iako umirovljen, iza sebe broji 38 godina aktivnog bavljenja trčanjem. Nekoliko kvalitetnih savjeta vezanih uz trčanje je dao našim polaznicima, podijelio s njima svoju trkačku priču u kojoj itekako ima još za pokazati. Nadamo se da će na proljeće trčati u našim redovima, kaže Mičević.

Poslijednja izmjena dana Subota, 13 Veljača 2016 16:02

Kalendar UTRKA


 

Osiječki FERIVI polumaraton
01.04.2017.

16. RIJEČKI POLUMARATON
23.04.2017.

14.BROMARA POLUMARATON SLAVONSKI BROD
14.05.2017.

32.PLITVIČKI MARATON
04.06.2017.

5.KARLOVAČKI CENER
09.06.2017.

UTRKA SISAK-TREBARJEVO 15KM
12.06.2017.

NOVSKA RUN
12.8.2017.

22.MEĐUNARODNA ŽUMBERAČKA UTRKA 15 KM SOŠICE
02.09.2017.

3.AURES FEST POLUMARATON POŽEGA 2017
02.09.2017.

23. VARAŽDINSKI POLUMARATON
17.09.2017.

26.ZAGREB MARATON
08.10.2017.

31.POLUMARATON „IVAN STAREK“ ZAGREB
12.11.2017.

 

 

POKROVITELJI KLUBA

 

casopis trcanje
novskain
novela
faber