Ponedjeljak, 27 Veljača 2017 16:15

17. Splitski polumaraton i službeni početak sezone

Napisao/la
Ekipa u Splitu Ekipa u Splitu

Prošla sezona je daleko iza nas, nismo upali u 2. Hrvatsku cestovnu ligu tj. ostali smo u trećoj i odlučili da ove godine moramo napasti većinu utrka na kojima dobijemo šansu nastupiti a opet da bude u skladu sa našim skromnim financijama.

Prva utrka na rasporedu je bila Splitski polumaraton koji se održao 26. veljače u 9 sati ujutro. Dugo smo se pripremali za njega. Neki cijelu zimu, a neki su išli linijom manjeg otpora, no nikoga to nije spriječilo da se dobro zabavi pritom. Utrka u Splitu ima svoju povijest koja je zagazila u svojih respektabilnih 17 godina a ove godine je trčalo ukupno 1136 polumaratonaca. Također, održala se i utrka na 5km na kojoj je sudjelovalo 253 trkača.

Za Novsku je nastupilo ukupno 7 trkača i svi su trčali udaljenost od 21km. Najbolje plasirana je bila nova trkačica u klubu Dušica Trkulja. Iako kako ona kaže to nikako nije njeno najbolje vrijeme, plasirala se na peto mjesto u svojoj Ž35 kategoriji s vremenom 1:46:55. U Ukupnom ženskom poretku zauzela je 43. mjesto.

Naša (i ničija više) Ljiljana Bielić trčala je polumaraton u vremenu 1:51:14. U kategoriji Ž45 zauzela je 9. mjesto a u ženskom ukupnom poretku je došla 71. na cilj. Ljilja je marljivo radila cijelu zimu tako da ako ju zdravlje posluži želimo joj vrijeme i ispod 1:50 do kraja sezone.

Dajana Melnik, nova trkačica stasala iz naše Škole trčanja opasno grize. U kategoriji ŽS zauzela je 54. mjesto a u ukupnom ženskom poretku zasjela je na 121. mjesto. Time se smjestila u prvu trećinu onih koji su utrku završili. Što reći osim BRAVO Dajana – samo tako nastavi!

Mirjana Ciboci (naša administrativna referentica kluba, da ne kažemo tajnica) bila je odlična kao i uvijek. Uz lagani ritam, poželjeli smo joj da samo završi utrku i prođe neozljeđeno. Upravo to je i učinila uz vrijeme od 2:18:54 čime se smjestila na 61. poziciju u svojoj kategoriji Ž40 te u ukupnom ženskom poretku je 277.

Ono što je zanimljivo je da su nam curke raspoređene po svim kategorijama.

Muški natjecatelji su isto tako bili solidni.

SPLITSKI

Najbrži među njima je bio Zvonko Bielić sa vremenom 1:38.49. U kategoriji M45 zauzeo je 14. a u ukupnom poretku 164. mjesto. Zvonko je inače naš novi igrač koji se priprema za malo veće udaljenosti a ovo mu je jedan od tempo treninga za Riječki maraton. Da, dobro ste pročitali – Novska će dobiti još jednog maratonca. Klub 42 se povećava.

Drugi od novljana na cilj je došao Josip Fabijanić sa vremenom 1:40:52. U kategoriji MS zauzeo je 71. a u ukupnom poretku 224. mjesto.

Filip Mičević je došao NAKON Fabijanića (ovo je vjerojatno jedina utrka ove godine gdje će on doći nakon pisaca ovih redaka tako da sam morao naglasiti riječ „Nakon“). No, s obzirom na manjak odrađenih treninga utrku je završio s odličnih 1:44:52. U MS kategoriji je došao 90. po redu a 290. u ukupnom muškom poretku.

Ništa kontra Splita

Cijeli događaj je bio odlično organiziran. Na sve sitnice se pazilo a kakav je doživljaj bio trčati kroz Hajdukov stadion na Poljudu je prilično neopisiv. Jednom riječju fantastičan. Ako ga ikada izbace iz trase polumaratona to će biti ravno samoubojstvu. Utrku bih trčao opet samo radi osjećaja kojeg sam imao dok sam prolazio tom atletskom stazom, gledao u tribine i osluškivao tutnjavu iz zvučnika te riječi „Dalmatinac sam…“. Trnci!

Jedini kiks je bio prilično siromašan Pasta party u restoranu Pecado. Osoblje je bilo super uslužno, odlično sređen interijer no party smo nastavili kod Popaja na prilično dobrom fast foodu. Kažu da ako nisi bio kod Popaja, kao da nisi ni bio u Splitu. Nismo si to smjeli dopustiti.

E da, nikako ne smijemo zaboraviti zahvaliti i Matt Mareniću i ekipi iz Siska. Pokupili su nam startne brojeve tako da smo mogli opušteno ujutro doći na start. Blago nama!

Sljedeća dvije utrke u ožujku su Drugi Proljetni polumaraton u Zagrebu koji se trči kroz Aveniju Većeslava Holjevca, pored hipodroma i uz Bundek te Turopoljska utrka u Velikoj Gorici. Tamo napadamo u prilično velikom broju.

Ove godine s nama su neki novi i neki stari pokrovitelji. Za nabavku dresova se možemo zahvaliti LIDL-u a na velikom popustu na te dresove zahvaljujemo Robertu Franjkoviću i trgovini RunTrek. Od majica i hlačica za trčanje izabrali smo Jomu i nikako nismo pogriješili. Zahvaljujemo i firmama Selk d.o.o., Croatia Osiguranje, IB automati, Caffe bar Plavac i Novela na izdašnim donacijama te gospođi Nadi Ljubičić na vođenju knjiga i brigu oko naših računa, studioFABER na brigu oko weba te Pletenini na otisku po dresovima.